ZZ "KADRA" JSW SA KWK "BORYNIA"

Dbamy o Wasze sprawy

Porozumienie w sprawie podwyżek z dnia 08.02.2023r.

Komentarz 08.02.2023r.

Reprezentatywne Organizacje Związkowe w dniu 08.02.2023 r. spotkały się na kolejnym spotkaniu mediacyjnym w obecności mediatora w osobie Senatora Wojciecha Piechy.

Strona pracodawcy JSW przedstawiła nową propozycję wzrostu wynagrodzeń w ramach polityki płacowej na 2023 r. Po wnikliwej analizie przedstawionych propozycji określających wzrost stawek płacy zasadniczej został podpisany protokół uzgodnień, który zakończył spór zbiorowy wszczęty dnia 03.01.2023r.

Poniżej zamieszczamy porozumienie i protokół uzgodnień

porozumienie 8.02.2023

Podpisany protokół określa ogólną całościową politykę płacową JSW w 2023 r. Natomiast szczegóły realizacji wzrostu wynagrodzeń są

przedstawione w załącznikach jakim są tabele płac zasadniczych. Tabele te są do wglądu w siedzibach Reprezentatywnych Organizacji Związkowych oraz dla transparentności w naszych związkowych gablotach. Co prawda nie uzyskaliśmy wnioskowanego  wzrostu stawek płac zasadniczych o 25,0% ale uzyskany wzrost wynagrodzeń w stosunku do poprzednich propozycji zarządu ( 0,0% i 12,0%) uznaliśmy na dzień dzisiejszy za w miarę dobry i akceptowalny. Wiemy, że niektóre organizacje związkowe znowu wniosą swoje zastrzeżenia i uwagi. Jak takie mają to niech przedstawią chociaż jeden podpisany protokół zawierający korzystne rozwiązania dla pracowników a my natychmiast go zaakceptujemy i zaparafujemy.

Dziś zawarte porozumienie nie blokuje w żaden sposób działań pozostałych organizacji związkowych.

 

Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie i tak liczną chęć wzięcia udziału na manifestacji w Warszawie. To pomogło w uzyskaniu w miarę dobrego porozumienia. Na pewno nie jest to ostatni protest i walka o nasze płace.

Pozostał nam jeszcze do załatwienia temat ekwiwalentu za deputat węglowy. Ta sprawa zostanie przez nas załatwiona w najbliższych dniach.

Posted in Aktualności by MAREK64R on Luty 9th, 2023 at 06:27.

Add a comment

Previous Post:   Next Post:

Komentarze są zamknięte.